Connect with us

កីឡា

អស្ចារ្យមិនធ្លាប់មាន! ព្រឹត្តិការណ៍ខួប ១០ ឆ្នាំ ONE X មាន ៣ វគ្គជាពិសេសក្នុង ១ ថ្ងៃ

បានផុស

នៅ

ស្ថាប័នប្រដាល់ធំបំផុតក្នុងទ្វីបអាស៊ី ONE Championship នឹងរៀបចំការប្រកួតដ៏ធំបំផុតមិនធ្លាប់មាន ដើម្បីអបអរសាទរខួប ១០ ឆ្នាំរបស់ខ្លួន គឺព្រឹត្តិការណ៍ ONE X ដែលមាន​គូប្រកួត​ជិត​ ២០​ គូ​ ក្នុង​មួយ​ថៃ និង​មានការ​ប្រកួត​ដណ្តើម​ខ្សែក្រវាត់​ពិភពលោក​ជាច្រើន​គូ​។

សូមចុច Subscribe Channel Telegram កម្ពុជាថ្មី ដើម្បីទទួលបានព័ត៌មានថ្មីៗទាន់ចិត្ត

​ព្រឹត្តិការណ៍​ប្រកួត​ផ្សាយ​ផ្ទាល់​ជាពិសេស​នា​ថ្ងៃទី ​២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ​ ២០២២​ នេះ​ ត្រូវបាន​សម្រិតសម្រាំង​យ៉ាង​អស្ចារ្យ​ជាមួយនឹង​ការបែងចែក​ជា​ ៣ ​វគ្គ​ផ្សេងគ្នា​។ សម្រាប់​ការប្រកួត​វគ្គ​នីមួយៗ​សុទ្ធតែ​មានការ​ប្រកួត​ដណ្តើម​ខ្សែក្រវាត់​ពិភពលោក​ទាំងអស់​។

​ខួប​១០​ឆ្នាំវគ្គ​ទី​១៖ ONE X: Part I

​ព្រឹត្តិការណ៍​ប្រកួត​បើកឆាក​ខួប​ ១០ ​ឆ្នាំ ONE X: Part I នឹង​ចាប់ផ្តើម​ផ្សាយ​វេលា​ម៉ោង ​១ ​រសៀល (​ម៉ោង​ ២ ​រសៀល​នៅ​កម្ពុជា​) ថ្ងៃ​សៅរ៍ ទី​ ២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ​ ២០២២​។ ដើម្បី​អបអរសាទរ​ខួប ​១០ ​ឆ្នាំ​នៅពេល​មានការ​ប្រកួត​វគ្គ​ផ្តាច់ព្រ័ត្រ​ដណ្តើម​ខ្សែក្រវាត់​ឃី​ក​បុក​សី​ង​ពិភពលោក ONE Featherweight Kickboxing World Grand Prix រវាង​ជើង​ខ្លាំង​ថៃ Sitthichai Sitsongpeenong ជាមួយ​កី​កីឡាករ Chingiz Allazov ក្នុង​តំណែង​គូ​ឯក​។ ចំណែក​គូ​ឯក​រង​ប្រចាំ​វគ្គ​នេះ ម្ចាស់​ខ្សែក្រវាត់​គុន​ចម្រុះ​ពិភពលោក​កីឡាករ Reinier de Ridder ទើបតែ​ឡើង​ប្រកួត​ថ្មីៗ​សោះ​ឥឡូវនេះ​តទល់​នឹង​ជើង​ខ្លាំង Andre Galvao ។

​សមាសភាព​គូប្រកួត ONE X: Part I មាន​ដូចខាងក្រោម​:

•​ ​Chingiz Allazov vs. Sitthichai Sitsongpeenong (​វគ្គ​ផ្តាច់ព្រ័ត្រ​ខ្សែក្រវាត់ ONE Featherweight Kickboxing World Grand Prix)

•​ ​Reinier de Ridder vs. Andre Galvao (​គុន​ចម្រុះ​)

•​ ​Lito Adiwang vs. Jeremy Miado (​គុន​ចម្រុះ​)

•​ ​Amir Khan vs. Ryogo Takahashi (​គុន​ចម្រុះ​)

•​ ​Kang Ji Won vs. Paul Elliott (​គុន​ចម្រុះ​)

•​ ​Danielle Kelly vs. Mei Yamaguchi (​គុន​ចម្រុះ​)

•​ ​Ryuto Sawada vs. Senzo Ikeda (​គុន​ចម្រុះ​)

•​ ​Asha Roka vs. Alyse Anderson (​គុន​ចម្រុះ​)

​អ្នកគាំទ្រ​អាច​ទស្សនា​វគ្គ ONE X: Part I តាមរយៈ watch.onefc.com, និង ONE’s Facebook account, ONE’s YouTube channel, ព្រមទាំង ONE Super App​។​

​ខួប​១០​ឆ្នាំវគ្គ​ទី​២៖ ONE X: Part II

ONE X: Part II នឹង​ចាប់ផ្តើម​ផ្សាយ​ផ្ទាល់​វេលា​ម៉ោង​៥​ល្ងាច (​ម៉ោង​ ៤ ​ល្ងាច​នៅ​កម្ពុជា​) ថ្ងៃ​សៅរ៍ ទី​ ២៦ ខែមីនា​។ វគ្គ​នេះ​មាន​មានការ​ប្រកួត​ដណ្តើម​ខ្សែក្រវាត់​មួយ​ថៃ​ពិភពលោក ONE Bantamweight របស់​ម្ចាស់​ខ្សែក្រវាត់ Nong-O Gaiyanghadao ជាមួយ​អ្នក​ប្រជែង​ប្រេ​ស៊ី​ល Felipe Lobo​។​

​ជាមួយគ្នានេះ ជើងឯក​ឃី​ក​បុក​សី​ង​ពិភពលោក ONE Bantamweight កីឡាករ​ថៃ Capitan Petchyindee ឡើង​ការពារ​ខ្សែក្រវាត់​ពិភពលោក ទល់នឹង​កីឡាករ Hiroki Akimoto សម្រាប់​តំណែង​គូ​ឯក​រង​។​

​សមាសភាព​គូប្រកួត ONE X: Part II មាន​ដូចខាងក្រោម​:

•​ ​(​ជើងឯក​) Nong-O Gaiyanghadao vs. Felipe Lobo (​ប្រកួត​ខ្សែក្រវាត់​មួយ​ថៃ​ពិភពលោក ONE Bantamweight)

•​ ​(​ជើងឯក​) Capitan Petchyindee vs. Hiroki Akimoto (​ប្រកួត​ខ្សែក្រវាត់​ឃី​ក​បុក​សី​ង​ពិភពលោក ONE Bantamweight)

•​ ​Ham Seo Hee vs. Denice Zamboanga (​ប្រកួត​គុន​ចម្រុះ​)

•​ ​Itsuki Hirata vs. Jihin Radzuan (​ប្រកួត​គុន​ចម្រុះ​)

•​ ​Kim Jae Woong vs. Tang Kai (​ប្រកួត​គុន​ចម្រុះ​)

​វគ្គ ONE X: Part II អ្នកគាំទ្រ​អាច​ទស្សនា​បាន​តាមរយៈ watch.onefc.com និង​ការផ្សាយ​ក្នុងស្រុក​របស់លោក​អ្នក​។

​ខួប​ ១០ ​ឆ្នាំវគ្គ​ទី​៣៖ ONE X: Grand Finale

​ព្រឹត្តិការណ៍​ចុងក្រោយ ONE X: Grand Finale នឹង​ផ្សាយ​ផ្ទាល់​ដើម្បី pay-per-view ចាប់ពី​ម៉ោង​ ៨ ​យប់ (​ម៉ោង​៧​យប់​នៅ​កម្ពុជា​) នៅ​កីឡដ្ឋាន Singapore Standard Time ប្រទេស​សិង្ហ​បុរី នា​ថ្ងៃ​សៅរ៍ ទី​២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២២​។​

​សមាសភាព​គូប្រកួត ONE X: Grand Finale មាន​ដូចខាងក្រោម​:

•​ ​(​ជើងឯក​) Angela Lee vs. Stamp Fairtex (​ដណ្តើម​ខ្សែក្រវាត់​ពិភពលោក ONE Women’s Atomweight)

•​ ​Rodtang Jitmuangnon vs. Demetrious Johnson (​ប្រកួត​កូនកាត់​ពិសេស​)

•​ ​(​ជើងឯក​) Adriano Moraes vs. Yuya Wakamatsu (​ដណ្តើម​ខ្សែក្រវាត់​ពិភពលោក ONE Flyweight)

•​ ​Shinya Aoki vs. Yoshihiro Akiyama (​ប្រកួត​គុន​ចម្រុះ​)

•​ ​Eduard Folayang vs. John Wayne Parr (​ប្រកួត​មួយ​ថៃ​)

•​ ​Superbon Singha Mawynn vs. Marat Grigorian (​ប្រកួត​ឃី​ក​បុក​សី​ង​ពិភពលោក ONE Featherweight)

Helistar Cambodia - Helicopter Charter Services
Sokimex Investment Group

ចុច Like Facebook កម្ពុជាថ្មី

Sokha Hotels

ព័ត៌មានពេញនិយម